Štandard bytu

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytov a prehľad ich štandardných vybavení.

Výška umiestnenia svetiel v byte

V obytných miestnostiach sa svetlá nachádzajú vo výške 3 200 mm. V kúpeľni a WC je to 3 200 mm.

Okná

Sklenené tabule sú osadené do plastovej okennej konštrukcie. Rozmer okien je individuálny podľa platnej realizačnej dokumentácie zvoleného bytu. Okná sú otváravo-sklopné s tepelne izolačným trojsklom a akustickým útlmom. Sklo je bezpečnostné a odolné voči mrazu. Súčasťou okenného rámu sú aj ovládateľné akustické vetracie štrbiny zabezpečujúce mikrovetranie.
Detailné parametre:

 
 • súčiniteľ prechodu tepla Uw ≤ 0,7 W/m2K
 • vzduchová nepriezvučnosť: priemerne Rw = 38 dB
 • prenos farieb a priezračnosť: priemerne Ra = 96 %
 • Povrchová úprava stien, stropov a podhľadov

  Použitá je vápenno-cementová hladká omietka ošetrená dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby. Sadrokartónové konštrukcie sú ošetrené dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby.

  Vykurovanie a teplá úžitková voda (TÚV)

  Všetky byty majú podlahové elektrické vykurovanie DEVI, vykurovanie jednotlivých obytných miestností je následne riešené formou elektrického podlahového kúrenia nasledovne:
  pre 3 – izbový byt, päť tepelných okruhov inštalovaný príkon 7,3 kW
  pre 2 – izbový byt, štyri tepelné okruhy inštalovaný príkon 5,3 kW
  V kúpeľni sa nachádza elektrický rebríkový radiátor, ktorý je napojený na rozvod el. energie. Chod a reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach ovláda užívateľ bytu pomocou priestorového termostatu s nastaviteľným cyklom a ovládaním teploty zvlášť pre jednotlivé miestnosti aj cez mobilnú aplikáciu. Každý byt má samostatný elektrický bojler na prípravu TUV.

  Vzduchotechnika

  Odvetranie priestorov vrátane kúpeľne a WC je zabezpečené ventilátorom umiestneným v každej kúpeľni, ovládaný vypínačom s časovým dobehom. Minimálna hygienická výmena vzduchu je zabezpečená v kúpeľni a vo WC, kde je možné regulovať množstvo odvádzaného vzduchu. V kuchyni je možné osadiť digestor, ktorý bude zaústený do stupačky s odvodom vzduchu do vonkajšieho prostredia.

  Chladenie a Kúrenie

  Príprava pre osadenie nástenných chladiacich jednotiek s diaľkovým ovládaním je v každej obytnej miestnosti. Pozostáva z prívodného potrubia chladiacej látky, odvodu kondenzátu a silnoprúdového el. pripojenia. Uvažovaný systém je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, ktorý dokáže zabezpečiť chladenie aj kúrenie priestorov. Pre zníženie teploty počas letných mesiacov bude vo všetkých priestoroch bytov navrhnuté chladenie, systém pozostáva z vonkajšej kondenzačnej jednotky a potrebného počtu vnútorných jednotiek. Tento systém je možné používať aj na vykurovanie, prevádzka v režime kúrenia je možná do -15°C vonkajšej teploty. Tepelné čerpadlo má vyššiu účinnosť vďaka kompresií vstupnej/výstupnej energie (elektrická/tepelná) a tým pádom vyššiu úsporu nákladov.

  Dvere

  Vstupné:
  Vstupné dvere do bytu sú osadené v oceľovej zárubni, tepelná izolácia (koeficient prestupu tepla U=1,4), zvuková izolácia (index vzduchovej nepriezvučnosti Rw=39dB) Farba ral podľa pd, panoramatický priezor.
  Interiérové:
  Vnútorné dvere v byte sú plné s povrchovou úpravou fólia a dózickým zámkom. Sú osadené v obložkovej zárubni. Výška je do 2 100 mm, kovanie kľučka – kľučka, farebné vyhotovenie je možné zvoliť podľa vzorkovníka.

  Podlahy a obklady

  Akustická izolácia a poter.
  Obytné miestnosti:
  V obytných miestnostiach je položená plávajúca podlaha podľa vzorkovníka s veľkoformátovým vzorom a priznanými obvodovými lištami. Obvodové a prechodové lišty sú vyhotovené v príslušnom dekore.
  Kúpeľne, WC:
  V kúpeľni a vo WC je dlažba a obklad podľa vzorkovníka. V kúpeľni je obklad na stenách, ktoré sú v priamom kontakte s vodou do výšky dverí. Za umývadlom a WC je obklad do výšky inštalačnej predsteny. Rohy obkladov sú ukončené lištami.
  Balkóny:
  Priznaný je gletovaný betón tmavosivej farby. Zábradlie tvorí kovová konštrukcia vo farbe fasády, vyplnené je oceľovou výplňou. Odvodnenie balkónov a terás je riešené vyspádovaním podlahy do zvislého zvodu.

  Voda a kanalizácia

  V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú privedené rozvody studenej vody a TÚV zaslepené. Na rozvody vody kanalizácie sú pripojené inštalované sanitárne zariadenia. Individuálne meranie spotreby je zabezpečené meračom umiestneným v chodbe pred bytom.

  Silnoprúdová elektroinštalácia

  Hlavný istič bytu je B25/3 10kA, charakteristika B, 25A, 3-pólový. Zásuvky 230 V sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach bytu, v kuchyni a v kúpeľni. Vývody pre osvetlenie sú vyvedené v každej miestnosti a ukončené svorkami. Osadené sú zásuvky a vypínače bielej farby. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené prívody 230 V/16 A a 400 V/16 A pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov ukončené s 2 m rezervou. Individuálne meranie spotreby je zabezpečené prostredníctvom meracieho zaradenia umiestneného mimo priestoru bytu. Inštalované je svietidlo v príslušnom krytí na balkón bytu, ovládané z obytnej miestnosti.

  Slaboprúdová elektroinštalácia

  Slaboprúdové bytové rozvádzače sú pripojené na spoločné dátové, telefónne a internetové pripojenie objektu optickým vláknom a koaxiálnym káblom. V každej obytnej miestnosti bytu je umiestnená zostava TV zásuvky a internetu (štruktúrovaná kabeláž). Komunikáciu medzi bytom a vstupnou bránou umožňuje domáci vrátnik umiestnený pri vstupných dverách bytu.

  Zariaďovacie predmety zdravotechniky

  Byt je vybavený vaňou a konzolovým WC systémom typu geberit. Nezapustené umývadlo je v kúpeľni a podľa typu bytu aj vo WC. Osadené sú pákové zmiešavacie antikorové batérie lesklej farby vo vyhotovení chróm.