Štandard domu

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu a nebytových priestorov v bytovom dome a prehľad ich štandardných vybavení.

Konštrukčný systém stavby

Nosný systém budovy je tvorený železobetónovým skeletom s horizontálnym a vertikálnym stužením.

Deliace priečky

Medzibytové:
Deliace steny medzi bytmi sú tehlové s akustickou odolnosťou s celkovou hrúbkou 200 mm.
Interiérové:
Deliace priečky v byte sú tehlové s akustickou izoláciou a dvojitým opláštením s celkovou hrúbkou 100 mm, respektíve 125 mm.

Okná

Sklenené tabule sú osadené do plastovej okennej konštrukcie. Rozmer okien je individuálny podľa platnej realizačnej dokumentácie zvoleného bytu. Okná sú otváravo-sklopné s tepelne izolačným trojsklom a akustickým útlmom. Sklo je bezpečnostné a odolné voči mrazu. Súčasťou okenného rámu sú aj ovládateľné akustické vetracie štrbiny zabezpečujúce mikrovetranie.
Detailné parametre:

 
 • súčiniteľ prechodu tepla Uw ≤ 0,7 W/m2K
 • vzduchová nepriezvučnosť: priemerne Rw = 38 dB
 • prenos farieb a priezračnosť: priemerne Ra = 96 %
 • Povrchová úprava stien, stropov a podhľadov

  Použitá je vápenno-cementová hladká omietka ošetrená dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby. Sadrokartónové konštrukcie sú ošetrené dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby.

  Chladenie a Kúrenie

  Príprava pre osadenie nástenných chladiacich jednotiek s diaľkovým ovládaním je v každej obytnej miestnosti. Pozostáva z prívodného potrubia chladiacej látky, odvodu kondenzátu a silnoprúdového el. pripojenia. Uvažovaný systém je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, ktorý dokáže zabezpečiť chladenie aj kúrenie priestorov. Pre zníženie teploty počas letných mesiacov bude vo všetkých priestoroch bytov navrhnuté chladenie, systém pozostáva z vonkajšej kondenzačnej jednotky a potrebného počtu vnútorných jednotiek. Tento systém je možné používať aj na vykurovanie, prevádzka v režime kúrenia je možná do -15°C vonkajšej teploty. Tepelné čerpadlo má vyššiu účinnosť vďaka kompresií vstupnej/výstupnej energie (elektrická/tepelná) a tým pádom vyššiu úsporu nákladov.

  Voda a kanalizácia

  V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú privedené rozvody studenej vody a TÚV zaslepené. Na rozvody vody kanalizácie sú pripojené inštalované sanitárne zariadenia. Individuálne meranie spotreby je zabezpečené meračom umiestneným v chodbe pred bytom.

  Silnoprúdová elektroinštalácia

  Hlavný istič bytu je B25/3 10kA, charakteristika B, 25A, 3-pólový. Zásuvky 230 V sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach bytu, v kuchyni a v kúpeľni. Vývody pre osvetlenie sú vyvedené v každej miestnosti a ukončené svorkami. Osadené sú zásuvky a vypínače bielej farby. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené prívody 230 V/16 A a 400 V/16 A pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov ukončené s 2 m rezervou. Individuálne meranie spotreby je zabezpečené prostredníctvom meracieho zaradenia umiestneného mimo priestoru bytu. Inštalované je svietidlo v príslušnom krytí na balkón bytu, ovládané z obytnej miestnosti.

  Slaboprúdová elektroinštalácia

  Slaboprúdové bytové rozvádzače sú pripojené na spoločné dátové, telefónne a internetové pripojenie objektu optickým vláknom a koaxiálnym káblom. V každej obytnej miestnosti bytu je umiestnená zostava TV zásuvky a internetu (štruktúrovaná kabeláž). Komunikáciu medzi bytom a vstupnou bránou umožňuje domáci vrátnik umiestnený pri vstupných dverách bytu.

  Pivničná kobka

  Je súčasťou príslušenstva každého bytu. Pivničné priestory sú chránené odolnými oceľovoplechovými protipožiarnymi dverami, osadenými v oceľovej zárubni. Kobky sú tvorené drevennou konštrukciou doplnenou drevotrieskovou výplňou s uzamykateľnými dverami. Na podlahe je protiprašný náter.

  Parkovacie miesto

  Z úrovne prízemia sa dostanete k parkovacím miestam umiestneným v okolí bytového domu. Podľa typu bytu prináleží k jednotlivým bytom stanovený počet parkovacích miest. Odvodnenie parkovacích miest je zabezpečené žľabmi ukončenými v inštalovanom lapači ropných látok.

  Spoločné priestory na bytových podlažiach

  Na podlahu je položená jednoducho udržiavateľná dlažba dimenzovaná na extrémne zaťaženie. Bočné steny sú ošetrená dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby. Na stropoch sú umiestnené svietidlá ovládané pohybovými detektormi a núdzové osvetlenie. Odvetranie chodieb je zabezpečené prirodzeným spôsobom pomocou okien umiestnených na každom podlaží.

  Spoločné schodiská

  Spoločné schodiská sú prefabrikované, železobetónové, povrchovú úpravu tvorí protiprašný náter. Steny schodiskového priestoru sú upravené vápenno-cementovovou hladkou omietkoou ošetrená dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby.

  Poštové schránky

  Inštalovaný je kamerový systém na zabezpečenie vstupnej haly a recepcie. Poštové schránky pre byty sú umiestnené vo vstupnej hale.

  Výťahy

  V budove je umiestnený jeden výťah.

  Terénne úpravy

  Okolie objektu je zatrávnené, chodníky sú riešené betónovou zámkovou dlažbou.